O kempu

Poradit se s trenéry, kteří vychovali hvězdy mládežnických reprezentací, jak na sobě nejlépe pracovat? Zkusit si trávník na Letné, kde se hrála Liga mistrů, nebo se přezout v šatně, kde se sprchovaly hvězdy Chelsea? Ale to je přece jasné a nejen to. Na Sparta Campu čeká mladé fotbalisty vedle setkání se současnými či bývalými hráči hlavně špičkový trénink, který pečlivě připravují profesionální trenéři nejúspěšnějšího českého klubu. V roce 2018 se kemp uskuteční už pošesté.

 

V roce 2018 se uskuteční v Praze na Strahově dva turnusy kempů: 

 • 30. června – 6. července 2018 (pro ročníky 2008-11)
 • 7. – 13. července 2018 (pro ročníky 2004-07)

 

Hlavní část kempu se odehraje v moderním Tréninkovém centru mládeže na Strahově, v jehož bezprostředním sousedství bude pro účastníky připraveno ubytování a stravování.

 

Základní cena campu je 10 000 Kč včetně DPH, či 400 EUR.

Účastnický poplatek je třeba uhradit do 30 dnů od vyplnění registrace.

 

Základní cena campu zahrnuje:

  • Veškeré tréninkové jednotky s profesionálními trenéry AC Sparta Praha
  • Ubytování v areálu kolejí ČVUT na Strahově ve zrekonstruovaném bloku 8 (6 nocí)
  • Stravování v areálu tréninkového centra v klubové restauraci, kterou využívají také hráči A týmu Sparty (počínaje odpolední svačinou první den a konče snídaní v poslední den)
  • Pitný režim po celou dobu trvání kempu
  • Kvalifikovaný dohled v době mezi tréninkovými jednotkami
  • Volnočasové aktivity
  • Uvítací balíček (tréninková sada, aj.)
  • Atraktivní ceny v kempových soutěžích
  • Pojištění
  • Detailní zpravodajství o dění na Sparta Campu prostřednictvím sociálních sítí, e-mailingu a galerií na Flickru

Program

Sedm dní na Spartě a každý z nich úplně jinak. Na Spartě nesnášíme stereotyp a ten nebude ani na kempu, proto jsme program pečlivě naplánovali tak, aby byl každý den unikátním zážitkem. Stěžejní budou samozřejmě fotbalové tréninky s našimi profesionály, zpravidla dva denně, ale čeká nás i spoustu dalších aktivit.

 • fotbalový trénink s profesionálními trenéry Sparty
 • návštěva stadionu na Letné
 • prohlídka veškerého zázemí klubu
 • Nike testovací den o ceny
 • venkovní sportovní aktivity
 • soutěže o ceny
 • velká celokempová hra

V roce 2018 bude program prvního turnusu Sparta Campu (pro ročníky 2008-11) rovnoměrně rozložen na tréninky a volnočasové aktivity.
Program druhého turnusu (pro ročníky 2004-07) bude tentokrát intenzivněji zaměřen na tréninkové jednotky. 

Každý účastník kempu bude velkou část akce pod dohledem kamer, přesně jako sparťanští profesionální fotbalisté.

Pokoj na Sparta Campu. Koupelna je součástí každé ubytovací buňky. Kuchyňka je součástí každé buňky.
zazemi Areál kolejí ČVUT. Stravování bude zajištěno v restauraci v areálu tréninkového centra.

Rozvrh aktivit

 

I přesto, že žádné dva dny nebudou úplně stejné, tak se budeme v průběhu kempu držet toho základního rozvrhu:

 

7:30 budíček

8:00 snídaně

9:00 dopolední tréninková jednotka

12:00 oběd

13:00 odpočinek

15:00 odpolední tréninková jednotka, příp. jiná sportovní a volnočasová aktivita

17:30 večeře

19:00 večerní program (např. kino)

22:00 večerka

 

Naše filosofie

Mladí hráči ve Spartě procházejí procesem, kterému říkáme fotbalové vzdělávání. Náš klub k tomu má v českém prostředí stoprocentně ty nejlepší podmínky, ať už hovoříme o kvalitě trenérů, vysoké úrovni tréninkového centra na Strahově či materiálních podmínkách.

 

Sparta využívá při práci s mládeží koncepci, jejíž hlavní zásada zní: rozvíjet talentované hráče po všech stránkách a připravovat je na způsob fotbalu, který se s největší pravděpodobností bude hrát v době, kdy dosáhnou dospělosti a budou konfrontování s fotbalem na nejvyšší úrovni. Hovoříme o procesu, který má svá jasně stanovená kritéria. Těmi se při skladě tréninkového procesu ve Spartě řídí mužstva všech juniorských věkových kategorií.

 

V průběhu sparťanského kempu se budou moci nadějní fotbalisté setkat v podstatě se všemi trenéry, kteří vychovávají sparťana od dětství až do dospělosti. Poznají také další členy realizačních týmů, fyzioterapeuty, asistenty…

 

Chceme nabídnout talentovaným účastníkům kempů kompletní servis, který nabízí naše tréninkové centrum, v rámci svého „soustředění“ tak budou mít jedinečnou příležitost poznat Spartu a její způsob práce s mladými hráči ve všech detailech.

 

Odchovanci v kádru Sparty

Hráči, kteří jsou v klubu od dětství, jsou vždy rodinným stříbrem každého klubu. Ve Spartě jsme rádi, že jich máme v našem A týmu hned několik. Někteří z nich přišli na Spartu už v šesti letech a teď jsou z nich opory elitního mužstva.

 

Tomáš Rosický Tomáš do seniorského fotbalu vstoupil v roce 1999 s velkými potenciálem, který beze zbytku potvrdil a po třech letech strávených ve Spartě si vysloužil zahraniční angažmá. S Borussií Dortmund vyhrál Bundesligu a zahrál si finále Poháru UEFA. Poté se stěhoval do Londýna, kde v dresu Arsenalu strávil rovných deset let, během nichž se dvakrát radoval ze zisku FA Cupu a Community Shieldu. V českých barvách reprezentoval na čtyřech evropských šampionátech a jednom mistrovství světa.
frýdek Martin Frýdek Syn sparťanské legendy prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do rezervního týmu. V zimní pauze 2011/2012 byl poprvé přizván do přípravy prvního týmu. Absolvoval hostování v Senici a v zimě roku 2013 přestoupil do Liberce, kde se stal jednou z hlavních postav týmu. Z něj se v létě 2015 vrátil zpět na Letnou. V sezoně 2015/2016 byl také poprvé povolán do A týmu reprezentace České republiky
Václav Kadlec Vašek přestoupil do Sparty v roce 2008 z Bohemians 1905 jako patnáctiletý a jako jeden z největších talentů českého fotbalu. Od té doby se vypracoval v kvalitního útočníka, který přispěl k zisku mistrovského titulu v roce 2010. V srpnu 2013 přestoupil do Eintrachtu Frankfurt, po krátkém hostování na Letné zkoušel štěstí také v dánském Midtjyllandu. V létě 2016 se ale rozhodl vrátit do Sparty nadobro.

Registruj se!